Rodzaj projektu: Prelekcja
Posiadając już sensowne kilkuletnie doświadczenie w cyberbezpieczeństwie, opowiadałem o swoich "wskazówkach i fakapach", które osobiście zebrałem, działając w tej dziedzinie. Moja osobista historia na faktach w formie podsumowania od czasów gimnazjum aż do roku 2024.
Rodzaj projektu: Artykuł
Szukając prezentu świątecznego, natrafiłem na urządzenie Flipper Zero. Postanowiłem sprawdzić jego reklamowane możliwości "na klik" w praktyce. RFID, NFC, klonowanie kart oraz otwieranie dowolnego samochodu. Nie obyło się bez instalacji nieoficjalnego oprogramowania. Przeczytaj, jak to działało w rzeczywistości!
Rodzaj projektu: Wywiad
Zostałem zaproszony na rozmowę, ponieważ grałem wyjątkowo długo na platformie HackTheBox. Chłopaki zadawali mi w wywiadzie pytania: "Jak grać?", "Gdzie grać?" i "Czy to pomaga?", a ja próbowałem im odpowiedzieć. Mam wrażenie, że udało mi się zaspokoić ich ciekawość. Sprawdź sam!
Rodzaj projektu: Artykuł
Czasami trzeba coś zepsuć, żeby co innego naprawić. Nie inaczej było tym razem, gdy na Discordzie Zaufanej Trzeciej Strony w kilka osób analizowaliśmy malware reklamowane jako "generator kodów Paysafecard"", finalnie gasząc infrastrukturę oszustów. Techniczny artykuł napisany z potrzeby serca.
Rodzaj projektu: Wywiad
Jedno z moich pierwszych wystąpień publicznych, które miało na celu edukować i inspirować. Opowiadałem o najprawdopodobniej wszystkich barwach, które spotyka się w IT Security.
Rodzaj projektu: Skrypt
Skrypt pisany w ramach pracy inżynierskiej w języku Python 3 w zgodności z dokumentem PEP 8. Po odszyfrowaniu i analizie protokołu czatu 6obcy napisałem własnego klienta zawierającego szereg zmian, jak m.in. impersonacja z użyciem serwera proxy. Praca została napisana w porozumieniu z administracją serwisu 6obcy.
Rodzaj projektu: Tarcza zegarka
Tarcza zegara dla opaski Xiaomi Mi Band 4 wyglądem nawiązująca do terminala Linuxa. Grafiki zostały własnoręcznie przygotowane i zakodowane w formacie JSON. Dzięki swojej prostocie jest czytelna, a ograniczona paleta kolorów nie wpływa znacząco na zużycie baterii opaski.
Rodzaj projektu: Biblioteka Arduino
Prosta, ale użyteczna biblioteka Arduino do obsługi rejestrów przesuwnych (np. 74HC595) napisana w C. Biblioteka przetrzymuje dane w postaci tablicy, dzięki czemu pozwala na odwracanie stanu poszczególnych pinów. Możliwa jest zmiana rozmiaru rejestru w czasie pracy.
Rodzaj projektu: Projekt wieloelementowy
System inteligentnego kubła na śmieci zrealizowany w C++ na wbudowanej pamięci mikrokontrolera ESP8266 oraz w formie aplikacji desktopowej napisanej w języku C#. Całość powstała w ramach projektu politechnicznego odznaczonego nagrodą "Projekt Miesiąca" na grupie Nastoletni Programiści.
Rodzaj projektu: Program
Projekt politechniczny zrealizowany w języku Java. Aplikacja pozwala na wizualizację działania kilku zaimplementowanych algorytmów odnajdywania ścieżek w labiryntach, takich jak BFS, DFS, A*. Przeszkody mogą być rysowane ręcznie za pomocą myszki lub generowane przez algorytm po kliknięciu odpowiedniego przycisku.
Rodzaj projektu: Program
Aplikacja zrealizowana w ramach projektu na studiach w języku Java. Prosty konsolowy serwer plików statycznych w postaci zasobu sieciowego. Główną zaletą jest jego prostota umożliwiająca działanie pod systemem zarówno Windows, jak i Linux.
Rodzaj projektu: Klasa obiektu
Własna, uproszczona implementacja klasy std::vector w języku C++. Zawiera kilka matematycznych smaczków, takich jak interpolacja danych, sortowanie czy zwracanie ekstremów o złożoności czasowej O(1). Całość zwieńcza wdrożony paradygmat Copy-On-Write.
Rodzaj projektu: Silnik gry
Pentago to gra, którą można opisać jako "kółko i krzyżyk na sterydach". PentaGoEngine to silnik napisany w C++, w ramach projektu na politechnice. Jego podstawowe założenia: lekki, skalowalny, prosty w edycji i z wbudowaną obsługą AI.
Rodzaj projektu: Klasa obiektu
Skrypt w PHP służący jako prosty system szablonów. Przygotowany szablon można wypełniać treścią bądź zagnieżdżać z innymi szablonami, budując stronę w przyjemny sposób. Ostateczna strona generowana jest w locie i serwowana dla użytkownika.
Rodzaj projektu: Skrypt
Nazwa tego wspaniałego tworu w PHP jest akronimem od sformułowania So Minimize thAt Width, nawiązującym do granatnika Mk 153 SMAW. Jest to prosty skrypt skracający linki do przyjemniejszej formy. Czysty design zapewnia framework ZURB Foundation. Całość zawarta w jednym pliku!
Rodzaj projektu: Skrypt
FolderList służy do wyświetlania i interakcji z zawartością katalogu. Zastosowany został tutaj framework Bootstrap, który odpowiada za całą stronę graficzną generowanej tabeli. Wyposażony w mnóstwo ciekawych funkcji, jak między innymi wbudowane ikony, system zabezpieczeń, wielojęzyczność. A to wszystko w jednym pliku PHP!